Служители на Шесто РУ-СДВР разкриха случай на имотна измама на стойност 100 000 лв, разкриха от в.“Сега“. Разследването започнало след подаден сигнал за събитие, случило се през юни 2020 г., когато 45-годишен мъж закупил апартамент в квартал „Суходол“ от 54-годишен продавач.
Впоследствие станало ясно, че продавачът укрил важна информация – жилището вече било завещано на неговия непълнолетен син от починалите му родители. Когато настъпил моментът новият собственик да влезе във владение на имота, продавачът спрял да отговаря на телефонните му обаждания. Купувачът отишъл на адреса и заварил стария собственик, който все още живеел там.
Продавачът уверил купувача, че ще напусне жилището в рамките на седмица, като му предал и ключове за него. Въпреки това, след изтичане на срока, новият собственик установил, че патронът на входната врата е сменен. В края на септември 2020 г. той все пак успял да се настани в жилището.
Две години и половина по-късно, през април 2023 г., купувачът започнал да се съмнява в законността на сделката и подал жалба в полицията. В резултат на разследването криминалисти и икономически полицаи от Шесто РУ-СДВР разкрили, че е извършена измама в размер на 100 000 лв.
Материалите по случая са докладвани в Софийска районна прокуратура. 54-годишният продавач е привлечен като обвиняем по чл. 210, ал. 1 от Наказателния кодекс и му е наложена мярка за неотклонение „подписка“.